• (+420) 703 128 754

PhDr. Lucie Fojtíková

 

Hudební meditace, terapie vibracemi tónů zpívajících mís, gongů a jiných hudebních nástrojů

Mé motto: „LADÍM ROZLADĚNÉ“

Vážení a milí,

každý den jsme obklopeni neutichajícím množstvím různých zvuků, které nás zahlcují, a tak jsme si odvykli naslouchat. Poslouchat, to ještě někdy ano, ale umět NASLOUCHAT sobě, druhým – to je velmi nápomocná terapie. Někdy jen naslouchat tomu druhému, o co mu jde, už to je poloviční terapie. Takže, jsem tu pro Vás. Naslouchat umím a slyším dobře. A když budete chtít, tak Vám mohu i poradit, nebo říct vlastní zkušenosti, jak se dostat z nepříjemných situací a umět si život zpříjemnit, dle Vašich představ.

Kdo nahlédnete na tuto stránku, vítám Vás já i můj malý mezinárodní orchestr, sestavený hlavně ze sólistek, Tibetských mís, povětšinou z Nepálu, a dalších úžasných barevně znějících kolegů z Čech, Německa, Indie, Afriky atd…. Byla jsem totiž od dětství vychovávána v hudebním prostředí vážné hudby a vše okolo ní jsem také nakonec vystudovala. Na nějaký čas jsem ale byla přesycena tradičním hudebním prostředím, a vším okolo něj, a tak jsem si odskočila na několik let mimo obor.

V posledních letech mě to ale táhlo k tvůrčí činnosti s lidmi, a sice: jak a čím dostat člověka z každodenní šedi. A protože jsem se během posledních deseti let naučila mnohé, co může druhým lidem pomoci jim doslova VYLADIT dobrou náladu, a učinit je šťastnějšími a spokojenějšími, rozhodla jsem se, že se tomu budu věnovat naplno.

Vlastní praxí jsem si ověřila, že v dnešní uspěchané době je třeba pochopit příčiny vzniku různých situací, proč se mi děje to, či ono, jestli se mi to líbí nebo nelíbí, zdali je možné s tím něco udělat, a posunout se tak dál. V tomto je velmi nápomocná psychohygiena,  A jak jinak nežli zase nějakým způsobem s hudbou. Spolupracuji s báječnými svébytnými hudebními nástroji, které nejenže znějí libozvučně, ale ještě mají terapeutický účinek, protože dokáží rozvibrovat svým zvukem, frekvencemi a rytmem všechny orgány v lidském těle a tím působí blahodárně na jejich funkčnost... (v žádném případě toto nenahrazuje lékařskou péči.). Po této meditaci má člověk pocit uvolnění, odpočinku, čisté hlavy a zpravidla cítí i příval příjemné energie. Takováto hudební meditace může být i nápomocná našemu celkovému zdraví a to tím, že se v ní alespoň na nějakou dobu uvolníme a osvobodíme od okolního všudypřítomného stresu. 

Každý jsme jiný a odlišný od ostatních. Jsme jedinečný originál, a to je třeba především brát v úvahu. Ale toto si, bohužel, málokdo z nás uvědomuje. Máme jiné potřeby, touhy, přání, emoce, přístupy k životu, ale společnost, okolí, prostředí, ve kterém žijeme, nás cpe do škatulek a následkem toho u citlivých lidí dochází k rozporu. Já bych chtěl(a) mít a dělat to, ale jsem nucen(a), MĚL(A) BYCH dělat a mít tamto atd. Je třeba pochopit, umět sladit mé a obecné, či společenské zájmy, přání, tak, aby vyhovovaly mně, a činili mě šťastným, spokojeným a pohodovým člověkem, který žije s radostí, láskou, v klidu a pohodě bez strachů a stresů z vnějšího prostředí. Při práci s klientem kombinuji dialog a různé zvukové terapie, práci s energiemi a tappingem.

 

HUDEBNÍ UKÁZKY ZDE 

CENÍK

Objednávky na tel. 603 265 259

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    

 

Hudební "samoobsluha" - muzikofiletika 

hrajete si na hudební nástroje sami

Není nic zajímavějšího a příjemnějšího, než si zahrát sami na nástroje s přirozeným laděním. Máte doma jeden, nebo dva podobné nástroje? Vezměte je s sebou a přijďte si zahrát. Náš mezinárodní instrumentář Vám nabízí různé ladění a velikosti tibetských mís, sundrum, happy drum, oceandrum, zvonky koshi (jaro, léto, podzim a zima), zvonkohry, 70 cm gong, činelky kartálky, rotující vlny, deštnou hůl a další.Každý, kdo haraje na jakýkoliv nástroj, zejména na nástroje s přirozeným laděním, které vydávají krásné zvukové vibrace, zažívá báječný a příjemný pocit z vlatní hry. Z hlediska hudební terapie je to asi nejúčinnější cesta k dosažení pocitu radosti a vnitřního klidu. Člověk pak odchází dobře naladěn. a právě o to nám nejvíc jde. Neváhejte a přijdě si na hodinku (i více) zahrát! Sami, nebo pod vedením muzikoterapeutky.

CENÍK

Objednávky na tel. 603 265 259

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Hudební meditace - hravá hodinka

tónová povzbuzující lázeň

Hravé hodinky hraji, nebo zvučím velmi ráda. Jde o krátké popovídání si s klientem a v návaznosti na to, v jakém rozpoložení se nalézá, čistou improvizací na různé etnické i neetnické nástroje z různých koutů světa, vylaďuji jeho náladu pomocí velmi příjemných jemných tónových vibrací a člověk se při nich krásně odreaguje a uvolní v příjemném prostředí našeho relaxačního centra Terápko. Jste pohodlně oblečení, sedíte, či ležíte, můžete jen vnímat, či meditovat a necháte okolo sebe a Vámi jen proudit příjemné uklidňující tóny a zvuky, které Vás odnesou daleko od denodenního shonu, hluku a stresu…. A po této hodince odcházíte spokojenější, odpočatí a příjemně NALADĚNÍ.

Můžete koupit pro někoho také dárkový poukaz, jako zážitkový dárek.

Délka trvání  je cca 80 minut.

CENÍK

Objednávky na tel. 603 265 259

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   

Masáž zvukem tibetské mísy

Metodu masáže zvukem tibetských mís, mi předal pan František Horváth, který jí získal učením a studiem u Dalajlámova lékaře, či léčitele, doktora Lobsang Láma Dhondup v indickém městě McLeod Ganj, kde sídlí tibetská exilová vláda. Lidské tělo má asi 50. bilionů buněk a každá buňka je ve vodním roztoku. Je známo, že tělo se asi ze 70ti procent skládá z vody a podle zákonů akustiky víme, že zvuk se vodou šíří rychleji a zvukové vibrace tudíž zasáhnou organizmus všude, i kam byste se při běžné rehabilitaci nedostali.

Aby detoxikace, harmonizace a dobití energie bylo správné a účinné, je doporučováno proceduru opakovat 3 x za sebou během 10ti dnů.

Relaxační masáž tibetskými mísami je placená služba, která není a nemůže být hrazena z žádného druhu pojištění, zejména ne ze zákonného zdravotního pojištění.

Délka trvání masáže je cca 70 minut celkem, celá procedura trvá 90 minut

CENÍK

Objednávky na tel. 603 265 259

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    

 

 

Fotogalerie

Články a příspěvky

Ceník terapií

 

Top
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Další informace Ok Nesouhlasím