• (+420) 703 128 754

Ceny již od 500,- Kč - viz CENÍK

 

PhDr. Lucie Fojtíková

Muzikální samoobsluha pro děti s rodiči a pro dospělé, hudební meditace, terapie a masáže vibracemi tónů zpívajících mís, gongů a jiných hudebních nástrojů

 

Jsme tu pro děti a jejich rodiče a jsme tu i pro dospělé

 

Mé motto: „LADÍM ROZLADĚNÉ“

Vážení a milí,

to, co považuji v životě za velmi důležité, je prožít ho s co největší radostí a pohodou, právě proto, že zde každý procházíme školou, kterou máme pochopit a ta pro nás nebývá lehká.  K té radosti každodenní patří hlavně pěkné zážitky, osobní i s blízkými lidmi a bytostmi, které nám pomáhají v dobách nepříznivých už jen tím, že si je vybavíme a ony nás potěší.

Zážitky si vytváříme, či vnímáme sami, ale také můžeme vytvořit či zprostředkovat zážitek druhým – ať už tím, co pro ně děláme, či zprostředkujeme. Tady potom platí radost ze zážitku u více lidí…. A to je příjemné zjištění, obzvlášť, když něco takového připravíme pro děti, které nám to potom svou radostí a nadšením vrátí v takové míře, že z těchto zážitků čerpáme radost a energii doživotně.

Tvořit a vymýšlet zážitky pro děti je myslím pro jejich další vývoj velmi důležité, a tak i my zde máme připravených několik možností, a programů, které děti něco naučí, obohatí a učiní je šťastnějšími a klidnějšími. Nejen že si zlepšíme vztahy se svým dítětem, ale hraním můžeme uvolnit svůj stres, a napětí a tím i zablokované emoce. Děti i dospělí se tak v krátkém čase většinou zbavují nepříjemných psychických stavů, které následně špatně působí i na fyziologii lidského organismu.

Čím více radostných a milých společných zážitků se svými dětmi máme, tím zdravější a psychicky odolnější a vyrovnanější dítě nám potom vyroste. To je ten největší vklad, který můžeme svým dětem do života dát….  a nám dospělým se také podaří zvládat snadněji nejen rodičovskou roli ale hlavně svůj osobní život.

Asi nejlepší ocenění, dětí, které jsem vyslechla, bylo od jednoho předškoláka……..

„….TEDA, FAKT JSEM SI TO TADY DNESKA S VÁMA UŽIL….“

…Co si přát víc? tohle byla ta nejlepší a nejmilejší odměna…

Každý den jsme obklopeni neutichajícím množstvím různých zvuků, které nás zahlcují, a tak jsme si odvykli naslouchat. Poslouchat, to ještě někdy ano, ale umět NASLOUCHAT sobě, druhým – to je velmi nápomocná terapie. Někdy jen naslouchat tomu druhému, o co mu jde, už to je poloviční terapie. Takže, jsem tu pro Vás. Naslouchat umím a slyším dobře. A když budete chtít, tak Vám mohu i poradit, nebo říct vlastní zkušenosti, jak se dostat z nepříjemných situací a umět si život zpříjemnit, dle Vašich představ.

Kdo nahlédnete na tuto stránku, vítám Vás já i můj malý mezinárodní orchestr, sestavený hlavně ze sólistek, Tibetských mís, povětšinou z Nepálu, a dalších úžasných barevně znějících kolegů z Čech, Německa, Indie, Afriky atd…. Byla jsem totiž od dětství vychovávána v hudebním prostředí vážné hudby a vše okolo ní jsem také nakonec vystudovala. Na nějaký čas jsem ale byla přesycena tradičním hudebním prostředím, a vším okolo něj, a tak jsem si odskočila na několik let mimo obor.

V posledních letech mě to ale táhlo k tvůrčí činnosti s lidmi, a sice: jak a čím dostat člověka z každodenní šedi. A protože jsem se během posledních deseti let naučila mnohé, co může druhým lidem pomoci jim doslova VYLADIT dobrou náladu, a učinit je šťastnějšími a spokojenějšími, rozhodla jsem se, že se tomu budu věnovat naplno.

Vlastní praxí jsem si ověřila, že v dnešní uspěchané době je třeba pochopit příčiny vzniku různých situací, proč se mi děje to, či ono, jestli se mi to líbí nebo nelíbí, zdali je možné s tím něco udělat, a posunout se tak dál. V tomto je velmi nápomocná psychohygiena,  A jak jinak nežli zase nějakým způsobem s hudbou. Spolupracuji s báječnými svébytnými hudebními nástroji, které nejenže znějí libozvučně, ale ještě mají terapeutický účinek, protože dokáží rozvibrovat svým zvukem, frekvencemi a rytmem všechny orgány v lidském těle a tím působí blahodárně na jejich funkčnost... (v žádném případě toto nenahrazuje lékařskou péči). Po této meditaci má člověk pocit uvolnění, odpočinku, čisté hlavy a zpravidla cítí i příval příjemné energie. Takováto hudební meditace může být i nápomocná našemu celkovému zdraví a to tím, že se v ní alespoň na nějakou dobu uvolníme a osvobodíme od okolního všudypřítomného stresu. 

Každý jsme jiný a odlišný od ostatních. Jsme jedinečný originál, a to je třeba především brát v úvahu. Ale toto si, bohužel, málokdo z nás uvědomuje. Máme jiné potřeby, touhy, přání, emoce, přístupy k životu, ale společnost, okolí, prostředí, ve kterém žijeme, nás cpe do škatulek a následkem toho u citlivých lidí dochází k rozporu. Já bych chtěl(a) mít a dělat to, ale jsem nucen(a), MĚL(A) BYCH dělat a mít tamto atd. Je třeba pochopit, umět sladit mé a obecné, či společenské zájmy, přání, tak, aby vyhovovaly mně, a činili mě šťastným, spokojeným a pohodovým člověkem, který žije s radostí, láskou, v klidu a pohodě bez strachů a stresů z vnějšího prostředí. Při práci s klientem kombinuji dialog a různé zvukové terapie, práci s energiemi a tappingem.

 

CENÍK

HUDEBNÍ UKÁZKY ZDE 

Objednávky na tel. 603 265 259

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    

 

Muzikální "samoobsluha" pro dospělé a děti s rodiči - muzikofiletika 

Hudební nástroje, na které si chcete zahrát si vybíráte sami.

Není nic zajímavějšího a příjemnějšího, než si zahrát sami na nástroje s přirozeným laděním. Máte doma jeden, nebo dva podobné nástroje? Vezměte je s sebou a přijďte si zahrát. Náš mezinárodní instrumentář Vám nabízí různé ladění a velikosti tibetských mís, sundrum, happy drum, oceandrum, zvonky koshi (jaro, léto, podzim a zima), zvonkohry, 70 cm gong, činelky kartálky, rotující vlny, deštnou hůl a další.Každý, kdo haraje na jakýkoliv nástroj, zejména na nástroje s přirozeným laděním, které vydávají krásné zvukové vibrace, zažívá báječný a příjemný pocit z vlatní hry. Z hlediska hudební terapie je to asi nejúčinnější cesta k dosažení pocitu radosti a vnitřního klidu. Člověk pak odchází dobře naladěn. a právě o to nám nejvíc jde. Neváhejte a přijdě si na hodinku (i více) zahrát! Sami, nebo pod vedením muzikoterapeutky.

To, po čem naše děti touží, je být se svými rodiči co nejvíc a hrát si s nimi. Ne vždy máme trpělivost sedět u různých skládankových her a stavebnic, proto nabízím, abyste si přišli pohrát s dětmi i Vy, rodiče. Můžete tak u svých dětí objevit a podpořit jejich hudební talent. Když si společně zahrajete s dítětem na mé nástroje s přirozeným laděním, dostáváte při tom od těchto nástrojů krásné, nervy a stres hojící a uklidňující vibrace… Děti jsou úplně fascinované a nadšené těmito nástroji a velmi rády na ně hrají, ťukají a také dokážou být při hře na ně soustředěné a uklidňuje je to, a to hlavně děti s různými poruchami hyperaktivity a ADHD.

CENÍK

HUDEBNÍ UKÁZKY ZDE 

Objednávky na tel. 603 265 259

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Hudební meditace - hravá hodinka

Tónová povzbuzující lázeň

Hravé hodinky hraji, nebo zvučím velmi ráda. Jde o krátké popovídání si s klientem a v návaznosti na to, v jakém rozpoložení se nalézá, čistou improvizací na různé etnické i neetnické nástroje z různých koutů světa, vylaďuji jeho náladu pomocí velmi příjemných jemných tónových vibrací a člověk se při nich krásně odreaguje a uvolní v příjemném prostředí našeho relaxačního centra Terápko. Jste pohodlně oblečení, sedíte, či ležíte, můžete jen vnímat, či meditovat a necháte okolo sebe a Vámi jen proudit příjemné uklidňující tóny a zvuky, které Vás odnesou daleko od denodenního shonu, hluku a stresu…. A po této hodince odcházíte spokojenější, odpočatí a příjemně NALADĚNÍ.

Můžete koupit pro někoho také dárkový poukaz, jako zážitkový dárek.

Délka trvání  je cca 80 minut.

CENÍK

HUDEBNÍ UKÁZKY ZDE 

Objednávky na tel. 603 265 259

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

   

 

Masáž zvukem tibetské mísy

Metodu masáže zvukem tibetských mís, mi předal pan František Horváth, který jí získal učením a studiem u Dalajlámova lékaře, či léčitele, doktora Lobsang Láma Dhondup v indickém městě McLeod Ganj, kde sídlí tibetská exilová vláda. Lidské tělo má asi 50. bilionů buněk a každá buňka je ve vodním roztoku. Je známo, že tělo se asi ze 70ti procent skládá z vody a podle zákonů akustiky víme, že zvuk se vodou šíří rychleji a zvukové vibrace tudíž zasáhnou organizmus všude, i kam byste se při běžné rehabilitaci nedostali.

Aby detoxikace, harmonizace a dobití energie bylo správné a účinné, je doporučováno proceduru opakovat 3 x za sebou během 10ti dnů.

Relaxační masáž tibetskými mísami je placená služba, která není a nemůže být hrazena z žádného druhu pojištění, zejména ne ze zákonného zdravotního pojištění.

Délka trvání masáže je cca 70 minut celkem, celá procedura trvá 90 minut

CENÍK

HUDEBNÍ UKÁZKY ZDE 

Objednávky na tel. 603 265 259

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    

Žádná z výše uvedených terapií nenahrazuje odbornou lékařskou péči!

 

Náš nový přírůstek do rodiny hudebních nástrojů

V únoru 2021 přibyl do naší kolekce hudebních nástrojů další krásný nástroj - ELFÍ HARFA. Je to unikátní monochord se 44 strunami se specifickou konstrukcí, odlišný od ostatních monochordů, Po dvou měsících vzájemného seznamování můžeme potvrdit, že je zcela výjimečný. Můžeme "na vlastní uši" potvrdit vznik Tartiniho tónů. Vyzkoušeli jsme si terapeutické účinky poslechu ELFÍ HARFY s překvapivými účinky na psychiku člověka i na jeho tělo. Potvrdili jsme si i vznik Tartiniho tónů, které krásně doplňují už tak nádherný zvuk Elfí harfy.

 

 

 

HUDEBNÍ UKÁZKY ZDE 

Fotogalerie

Články a příspěvky

Ceník terapií

 

Top

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.