• (+420) 703 128 754

PhDr. Lucie Fojtíková

 

O sofioterapii, terapii vibracemi tónů zpívajícími mísami a jinými nástroji

Mé motto: „LADÍM ROZLADĚNÉ“

Vážení a milí,

každý den jsme obklopeni neutichajícím množstvím různých zvuků, které nás zahlcují, a tak jsme si odvykli naslouchat. Poslouchat, to ještě někdy ano, ale umět NASLOUCHAT sobě, druhým – to je velmi nápomocná terapie. Někdy jen naslouchat tomu druhému, o co mu jde, už to je poloviční terapie. Takže, jsem tu pro Vás. Naslouchat umím a slyším dobře. A když budete chtít, tak Vám mohu i poradit, nebo říct vlastní zkušenosti, jak se dostat z nepříjemných situací a umět si život zpříjemnit, dle Vašich představ.

Kdo nahlédnete na tuto stránku, vítám Vás já i můj malý mezinárodní orchestr, sestavený hlavně ze sólistek, Tibetských mís, povětšinou z Nepálu, a dalších úžasných barevně znějících kolegů z Čech, Německa, Indie, Afriky atd…. Byla jsem totiž od dětství vychovávána v hudebním prostředí vážné hudby a vše okolo ní jsem také nakonec vystudovala. Na nějaký čas jsem ale byla přesycena tradičním hudebním prostředím, a vším okolo něj, a tak jsem si odskočila na několik let mimo obor.

V posledních letech mě to ale táhlo k tvůrčí činnosti s lidmi, a sice: jak a čím dostat člověka z každodenní šedi. A protože jsem se během posledních deseti let naučila mnohé, co může druhým lidem pomoci jim doslova VYLADIT dobrou náladu, a učinit je šťastnějšími a spokojenějšími, rozhodla jsem se, že se tomu budu věnovat naplno.

Vlastní praxí jsem si ověřila, že v dnešní uspěchané době je třeba některé věci pochopit, proč se mi děje to, či ono, jestli se mi to líbí a nelíbí, zdali je možné s tím něco udělat, a posunout se tak dál, a také s použitím SOFIOTERAPIE a vibrací hudby na speciální hudební nástroje ve specifických frekvencích a rytmech.  

Proč jsem se rozhodla sofioterapií pomáhat lidem okolo?

Protože je to terapie, která v sobě zahrnuje více různých metod, nejen jednu, jako tomu obvykle bývá. Výsledkem správně vedené a praktikované sofioterapie je spokojený a pohodový život klientů. Uvědomíme si jednotlivé souvislosti, proč se cítíme, jak se cítíme, proč se nám děje, to, co se děje a proč jednáme tak, jak jednáme a jestli nám toto vše vyhovuje, či ne, a můžeme v budoucnu žít spokojeněji, radostněji, šťastněji, a to vše díky otevřenému srdci a mysli.  

Cílem sofioterapie je, naučit se najít si příčinu problému jeho pochopením v souvislostech běžného denního života, vypořádáním se s ním, a tak pomoci sám sobě.

Když pochopím souvislosti, proč se to, či ono děje, tak si hodně pomůžu, protože si uvědomím, jak své problémy, či nekomfortní stavy a situace řešit. A není to nic těžkého a složitého. Od dětství jsme většinou byli vzděláváni a vychováváni k tomu, abychom dobře odvedli svou práci, abychom byli slušní, poctiví, nápomocní druhým – toto vše jsou velmi chvályhodné aktivity. Ale celá tato výchova nás bohužel odvedla od nás, od sebe samotných a k zapomínání na to, co si my sami přejeme, co nás těší a v čem jsme šťastní.

Zakladatelka Sofioterapie u nás, paní Mgr. Marie Herálecká, nás vede k nalezení a pochopení příčin vzniku našich nemocí a jak se z těchto nemocí dostat, jak z hlediska psychosomatického, tak praktického, a tím můžeme dojít k určité životní a duchovní moudrosti a celkovému uzdravení se.

Slovo Sofia, znamená v překladu moudrost, therapia znamená, dle slovníku, soubor opatření prováděných s cílem ovlivnit průběh onemocnění. Jde o uzdravení se vlastním zmoudřením, uvědoměním si různých příčin, proč jsme rozladění, a ne dobře naladění. Mým cílem je, předcházet pomocí sofioterapie, která vychází z principů sofiologie, nemocem, které pocházejí z nepochopení a nevnímání toho, co každý jedinec potřebuje.

Každý jsme jiný a odlišný od ostatních. Jsme jedinečný originál, a to je třeba především brát v úvahu. Ale toto si, bohužel, málokdo z nás uvědomuje. Máme jiné potřeby, touhy, přání, emoce, přístupy k životu, ale společnost, okolí, prostředí, ve kterém žijeme, nás cpe do škatulek a následkem toho u citlivých lidí dochází k rozporu. Já bych chtěl(a) mít a dělat to, ale jsem nucen(a), MĚL(A) BYCH dělat a mít tamto atd. Je třeba pochopit, umět sladit mé a obecné, či společenské zájmy, přání, tak, aby vyhovovaly mně, a činili mě šťastným, spokojeným a pohodovým člověkem, který žije s radostí, láskou, v klidu a pohodě bez strachů a stresů z vnějšího prostředí.  A k tomu souhrn různých metod, které používáme v sofioterapii. Záleží na každém terapeutovi, které metody v rámci Sofioterapie používá. Já kombinuji dialog a různé zvukové terapie, práci s energiemi a tappingem.

Také je třeba umět občas tzv. vypnout, relaxovat, vyčistit si hlavu, dobít si baterky a umět si život také užít a zpestřit si ho nevšedními zážitky. Zkrátka, udělat si psychohygienu smysluplným způsobem, a to s odborně vedenou podporou. A jak jinak nežli zase nějakým způsobem s hudbou. Spolupracuji s báječnými svébytnými hudebními nástroji, které nejenže znějí libozvučně, ale ještě mají terapeutický účinek, protože dokáží rozvibrovat svým zvukem, frekvencemi a rytmem všechny orgány v lidském těle a tím působí blahodárně na jejich funkčnost... (v žádném případě toto nenahrazuje lékařskou péči.)

CENÍK

Objednávky na tel. 603 265 259

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    

 

  

Masáž zvukem tibetské mísy

Metodu masáže zvukem tibetských mís, mi předal pan František Horváth, který jí získal učením a studiem u Dalajlámova lékaře, či léčitele, doktora Lobsang Láma Dhondup v indickém městě McLeod Ganj, kde sídlí tibetská exilová vláda. Lidské tělo má asi 50. bilionů buněk a každá buňka je ve vodním roztoku. Je známo, že tělo se asi ze 70ti procent skládá z vody a podle zákonů akustiky víme, že zvuk se vodou šíří rychleji a zvukové vibrace tudíž zasáhnou organizmus všude, i kam byste se při běžné rehabilitaci nedostali.

Aby detoxikace, harmonizace a dobití energie bylo správné a účinné, je doporučováno proceduru opakovat 3 x za sebou během 10ti dnů.

Relaxační masáž tibetskými mísami je placená služba, která není a nemůže být hrazena z žádného druhu pojištění, zejména ne ze zákonného zdravotního pojištění.

Délka trvání masáže je cca 70 minut celkem, celá procedura trvá 90 minut

CENÍK

Objednávky na tel. 603 265 259

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    

 

 

Hravá hodinka

(tónová povzbuzující lázeň)

Hravé hodinky hraji, nebo zvučím velmi ráda. Jde o krátké popovídání si s klientem a v návaznosti na to, v jakém rozpoložení se nalézá, čistou improvizací na různé etnické i neetnické nástroje z různých koutů světa, vylaďuji jeho náladu pomocí velmi příjemných jemných tónových vibrací a člověk se při nich krásně odreaguje a uvolní v příjemném prostředí našeho relaxačního centra Terápko. Jste pohodlně oblečení, sedíte, či ležíte, můžete jen vnímat, či meditovat a necháte okolo sebe a Vámi jen proudit příjemné uklidňující tóny a zvuky, které Vás odnesou daleko od denodenního shonu, hluku a stresu…. A po této hodince odcházíte spokojenější, odpočatí a příjemně NALADĚNÍ.

Můžete koupit pro někoho také dárkový poukaz, jako zážitkový dárek.

Délka trvání  je cca 70 minut.

CENÍK

Objednávky na tel. 603 265 259

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  

 

 

Fotogalerie

Články a příspěvky

Ceník terapií

 

Top
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Další informace Ok Nesouhlasím